Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 28, 2022

Північнокорейська еліта любить грати у «танки»

Автор:

|

Липень 27, 2017

|

Рубрика:

Північнокорейська еліта любить грати у «танки»

Такий висновок можна зробити з аналітичного звіту від Recorded Future і Team Cymru про який розповідає 27 липня сайт Delfi. З 1 квітня по 6 липня фахівці досліджували активність користувачів Корейської Народно-Демократичної Республіки (КНДР) у Інтернеті,

Як з’ясувалося, верхівка держави має доступ до незацензуреного Інтернету, де займається цілком звичними справами: соціальні мережі, купівлі на Amazon, торенти, ігри та «дорослий контент». І зовсім не дивно, що керівні працівники та військові командири любить гру World of Tanks від білоруських розробників. Загалом, відкритий доступ до всесвітньої мережі у Північній Кореї мають деякі урядові чиновники, представники органів влади, вчені та студенти університетів, які займаються серйозними дослідженнями. Хоч точної кількості користувачів назвати не вдалося. Для звичайних громадян функціонує внутрішня мережа «Кванмен», де можна почитати пропагандистську літературу та природничо-наукові і технічні тексти. Доступ до контенту є тільки в спеціальних закладах.

Загалом, близько 65% справжньої інтернет-активності еліти КНДР йде на ігри та стрімінгові сервіси. Також юзери регулярно читають міжнародні новини. Не обходиться і без курйозів. Так, один із північнокорейських користувачів упродовж трьох місяців заходив у прихований браузер TOR, який ховає «сліди» людини в Мережі. Однак потім він ставав на «роздачу» торент-файлів і «відкривався». Інші користувалися анонімайзерами (теж приховує інформацію про комп’ютер в мережі, – ред.) та заходили в Gmail, Twitter і дивилися непристойний контент. Також дехто регулярно переглядає сайти краси та здоров’я, купує дорогі кросівки і читає звіти з кібербезпеки.

Цікаво, що з 17 травня в КНДР хтось дуже активно почав «майнити біткойни» (здобувати одну з найцінніших криптовалют у світі, – ред.). Це може бути пов’язано із спалахом вірусу WannaCry, який міг бути створений у КНДР. Попри це, автори дослідження наразі не знайшли доказів незаконної активності з боку північнокорейських користувачів.

Світлина AFP.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply