Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

Після блокування LinkedIn Росія розпочала війну із Twitter і Facebook

Автор:

|

Квітень 05, 2019

|

Рубрика:

Після блокування LinkedIn Росія розпочала війну із Twitter і Facebook

Суд Таганського району Москви оштрафував на три тисячі рублів Twitter за відмову надати інформацію про знаходження персональних даних російських користувачів в РФ. Під час засідання представник Twitter Марія Міхеєнкова просила припинити провадження у справі, оскільки, згідно з позицією компанії, відсутній склад правопорушення, Роскомнадзор вийшов за межі повноважень, і був допущений ряд істотних порушень. Зокрема, додала Міхеєнкова, інформація, яка вимагається законом про персональні дані, у компанії фактично відсутня. Це відбувається через те, що компанія «не є юридичною особою, створеною за законами Росії, не має тут філії та постійного представництва». У суді допитали представника Роскомнадзора Михайла Воробйова, що склав адміністративний протокол. Він розповів, що компанія Twitter Inc не надала запитувану інформацію. При використанні сервісу, зазначають в Роскомнадзорі, надаються дані про особу, що відносяться до персональних даних, отже, компанія «визнається оператором, на якого поширюються вимоги». При цьому сервери з базами даних компанії знаходяться в США і ЄС. Роскомнадзор,  що випливає з адміністративного протоколу, має право запитувати дані, а оператор зобов’язаний повідомити в уповноважений орган за запитом протягом 30 днів.

 «Ми вважаємо, що на Twitter не поширюється юрисдикція РФ і цей момент був упущений свідком», – парирував юрист соцмереж і В’ячеслав Архипов. Однак суддя Антон Козирєв не погодився з його доводами і оштрафував Twitter на 3000 рублів. Розгляд аналогічного адміністративної справи щодо Facebook призначили на 12 квітня. У грудні 2018 року Роскомнадзор зажадав від Twitter і Facebook надати інформацію про місцезнаходження баз персональних даних російських користувачів в РФ. 17 січня обидві компанії надіслали свої відповіді, але ці дані не задовольнили відомство. Глава Роскомнадзору Олександр Жаров заявив, що необхідна відомству інформація так і не була надана. У лютому наглядовий орган розпочав адміністративне провадження щодо Twitter і Facebook за статтею 19.7 КоАП РФ про ненадання відомостей регулятору.

Закон про зберігання персональних даних  В РФ набув в чинності 1 вересня 2015 року. Законодавці зобов’язали компанії зберігати і обробляти персональні дані росіян на території РФ. Соціальна мережа ділових контактів LinkedIn відмовилася виконувати ці вимоги і в листопаді 2016 року було внесено до реєстру порушників закону про персональні дані. Доступ до сайту в Росії заблокований.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply