Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 3, 2022

Пілотний проект особливого статусу

Автор:

|

Липень 11, 2017

|

Рубрика:

Пілотний проект особливого статусу

Республіка Молдова ще цього року запропонує оновлену концепцію врегулювання придністровського конфлікту. Про це повідомляє 11 липня молдовське інтернет-видання «point». Документ міститиме консолідовану позицію парламенту, уряду та опозиційного їм президента. Перед державною комісією, яка зараз працює над ним, поставлено завдання сформулювати всеосяжне політичне рішення, але з дотриманням суверенітету та територіальної цілісності Молдови.

Ця тема стала нині однією з основних у суспільно-політичному житті Молдови. Підвищене зацікавлення до неї виявляють європейські структури. Йдеться фактично про особливий статус бунтівного регіону. Схоже на те, що в разі реалізації цього проекту, міжнародні інституції пропонуватимуть його в якості прикладу для вирішення проблеми окупованих територій Донбасу.

Втім, наразі чуємо звідти лише про негативний досвід. В 2005 році парламент Молдови без консультацій з Тирасполем прийняв закон, який визначає майбутній статус Придністров’я в рамках єдиної Молдови. На це наступного року в Придністров’ї відповіли референдумом, 97% учасників якого висловилися за незалежність від Молдови та зближення з Росією.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply