Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 3, 2022

Підтримано мільярдну допомогу для України

Автор:

|

Травень 17, 2018

|

Рубрика:

Підтримано мільярдну допомогу для України

Комітет Європарламенту з міжнародної торгівлі на своєму засіданні у четвер, 17 травня, схвалив пропозицію Єврокомісії про четверту програму макрофінансової допомоги Україні в розмірі одного мільярда євро (майже $1,2 мільярда). Напередодні комітет Європарламенту із закордонних справ, який є дорадчим у цьому питанні, теж підтримав цю пропозицію, хоча й з поправками. Втім, думка комітету з міжнародної торгівлі, як профільного, є тут вирішальною, а він внесення поправок не підтримав. Відповідно, знято перепони, що могли б сповільнити процес остаточного ухвалення.

Тепер пропозицію винесуть на пленарне засідання Європарламенту. Це планують зробити наступного місяця. Відтак отримання першої позики можна сподіватися вже восени цього року.

Нова програма передбачає виплату Україні двох траншів по 500 мільйонів євро. У пропозиції Єврокомісії мета сформульована так –  «допомогти Україні покрити частину її додаткових зовнішніх фінансових потреб у 2018-2019 роках», підтримати платіжний баланс країни, а також надати стимули для активізації зусиль України з реформування.

Третя програма макрофінансової допомоги Україні завершилася в січні без виплати останнього траншу, оскільки офіційний Київ не виконав усі погоджені умови.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply