Новини для українців всього свту

Friday, May. 27, 2022

Підірваний пам’ятник у Гуті Пєняцькій відновили

Автор:

|

Лютий 25, 2017

|

Рубрика:

Підірваний пам’ятник у Гуті Пєняцькій відновили

Меморіал, присвячений польським цивільним людям, яких вбили озброєні формування нацистів під час Другої світової війни, повернувся до свого первісного вигляду. Як стало відомо – кошти на відбудову збирала винятково українська громада. Вдалось все зробити майже за місяць часу. Про це 25 лютого повідомляє «Польське радіо».

Підтвердив інформацію про ініціативу українців голова львівської облдержадміністрації Олег Синютка. Чиновника вразило, що цим зайнялися етнічні українці, які показали приклад, як мають будуватися стосунки між ними й поляками під час спільної російської загрози. Водночас чиновник запропонував відновити українські пам’ятники в Польщі, що знищили минулоріч. «Це би була просто фантастична відповідь і мені здається, що це той крок, якого на сто відсотків не очікують наші вороги», – висловив сподівання пан Синютка.

Щоправда на новому пам’ятнику відбулись деякі зміни. На хресті додали надпис, що відновили його зусиллями місцевої громади. Однак забрали цитату з попереднього зразка, де були слова поета Корнеля Уєйського.

Нагадаємо, 8 січня 2017 року цей пам’ятник, що у Бродовському районі Львівщини, був сплюндрований невідомими. Тоді його розмалювали нацистською символікою та додали синьо-жовті та червоно-чорні барви. А центральний хрест узагалі зруйнували.

Світлини: skaramanga_1972 (зруйнований меморіал), Kurier Galicyjski/Євгеніуш Сало (відновлений).

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply