Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 27, 2023

Перший комерційний старт ракети Falcon Heavy пройшов успішно

Автор:

|

Квітень 12, 2019

|

Рубрика:

Перший комерційний старт ракети  Falcon Heavy пройшов успішно

Американська компанія SpaceX, яка належить Ілону Маску в ніч на 12 квітня провела успішний пуск своєї надважкої ракети-носія Falcon Heavy. Перший в історії комерційний старт багаторазового космічного ваговоза з телекомунікаційним супутником Arabsat-6A пройшов штатно. Всі три блоки першого ступеня ракети здійснили м’яку посадку і можуть використовуватися в майбутніх запусках космічних апаратів. Трансляція пуску велася на сайті SpaceX і доступна в записі. Два бічних блоки відділилися від ракети через п’ять хвилин після старту і приземлилися на космодромі. Центральний блок після виконання свого завдання сів на морську платформу в Атлантичному океані. Супутник Arabsat-6A, призначений для забезпечення роботи Інтернету, телебачення і телефонії на Близькому Сході, в Північній Африці і південно-східній частині Європи, успішно виведений на орбіту, повідомили в SpaceX.

Тестовий запуск Falcon Heavy відбувся в лютому 2018 року. Тоді як вантаж ракета успішно вивела на орбіту електромобіль Tesla Roadster з манекеном космонавта в кузові. Бічні блоки ракети  повернулися на Землю, але центральний блок розбився при посадці на плавучу платформу. На початку березня інший корабель Space X Crew Dragon успішно пристикувався до МКС. Стиковка приватного космічного апарату з Міжнародною станцією пройшла вперше в історії.

Запуск шведського супутника мобільного зв’язку з допомогою надважкої ракети-носія Falcon Heavy намічений на 2020 рік. SpaceX готова використовувати Falcon Heavy і для першої пілотованої місії Orion до Місяця.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply