Новини для українців всього свту

Friday, May. 20, 2022

Перші люди таки європейці?

Автор:

|

Травень 23, 2017

|

Рубрика:

Перші люди таки європейці?

Дослідники із Канади переглянули терміни та місце появи перших представників сучасної людини. Як твердять, вона могли відокремитись від людиноподібних мавп на кілька сотень тисяч років раніше, ніж вважали дотепер. І це, ймовірно, було у Європі, повідомляє сайт «НВ» з посиланням на «Science Alert».

Для цього вчені з Канади ще раз ретельно дослідили рештки Graecopithecus freybergi – не дуже відомого виду сумнівної систематики, якого спочатку описали по нижній щелепі, знайденій у 1944 році в Греції. Але цього разу використали метод мікро-комп’ютерної томографії та 3D-реконструкції коренів і внутрішньої структури скам’янілих зубів. Результати здивували – вдалося виявити ознаки, які характерні сучасним людям та їхнім предкам.

«З часів Дарвіна поширена думка, що останній загальний предок шимпанзе і людини жив у Африці. Наше дослідження показує, що найбільш ранні люди, можливо, з’явилися в Європі», – розповів один з авторів дослідження Девід Бєгун з Університету Торонто, Канада.

Інші вчені налаштовані більш скептично і вважають, що існує дуже мало викопних підтверджень нової гіпотези. «У нас є тільки кістка щелепи і зуб, і дослідники змогли визначити лише одну фізичну особливість, звертаючи особливу увагу на коріння зубів», – наголосив палеонтолог Даррен Керно. Втім, він не брав участь в дослідженні.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply