Новини для українців всього свту

Sunday, Feb. 28, 2021

Період з 2015 по 2019 рік є найспекотнішим за всю історію спостережень

Автор:

|

Червень 28, 2019

|

Рубрика:

Період з 2015 по 2019 рік є найспекотнішим за всю історію спостережень

У Всесвітній метеорологічній організації (ВМО) ООН вважають, що період з 2015 по 2019 рік може стати найспекотнішим за всю історію спостережень. “Поки у нас тільки кінець червня. Але вже зараз здається, що Земля знаходиться в процесі того, що переживає останні найспекотніші п’ять років”, – сказала офіційний представник організації Клер Нюлліс.

Остаточні дані, які дозволять визначити, чи можна вважати цей п’ятирічний період найспекотнішим, будуть відомі тільки після того, як буде зібрана інформація за весь 2019 рік. За словами Нюлліс, період з січня по травень цього року виявився третім у списку найбільш спекотних аналогічних періодів спостереження. Вона зазначила, що поки занадто рано говорити про те, що причиною аномальної спеки, яка оповила в червні ряд європейських країн, стало саме глобальне потепління. Однак, за її словами, очевидно, що на це вплинули наслідки зростання викидів вуглекислого газу.

“Періоди спеки стануть ще більш інтенсивними, тривалими. Вони будуть починатися ще раніше і закінчуватися ще пізніше”, – додала Нюлліс на прес-конференції в Женеві.

Раніше повідомлялося, що на заході Європи продовжує триматися аномальна спека, найзначніше вона торкнулася Іспанії та Франції, де влада оголошує найвищі рівні небезпеки через погоду.

На півдні Франції в п’ятницю встановлений рекорд найвищої температури повітря за всю історію метеоспостережень в країні. Протягом дня в комуні Карпентра в південному департаменті Воклюз повітря прогрілося до 44,3 градуса за Цельсієм. До цього максимальною температурою повітря за всю історію спостережень у Франції вважався показник в 44,1 градуса за Цельсієм. Він був зафіксований 12 серпня 2003 року в провінції Гар, на півдні Франції.

В Іспанії через спеку загинули двоє людей. Так, юнак 17 років впав в кому і помер в Кордобі під час купання в басейні після роботи в полі в п’ятницю, повідомляє газета La Vanguardia. Чоловік у віці 93 років помер прямо на вулиці в місті Вальядолід на північному заході Іспанії. Ще двоє людей потрапили до лікарень у важкому стані через тепловий удар. Один з потерпілих – пожежник, який насив лісову пожежаув провінції Таррагона в Каталонії. Пожежа в Таррагоні, що вирує з вечора середи, знищила вже 6,5 тис. гектарів лісу.

Метеорологічна служба Іспанії оголосила про максимальний, – червоний, рівень небезпеки в семи провінціях, в тому числі в Каталонії. У п’ятницю спека в Іспанії досягла піку, вона продовжиться і в вихідні, повідомляє газета El País. У Мадриді стовпчик термометра досяг 32 градусів за Цельсієм, в Барселоні – 30 градусів за Цельсієм. У деяких районах Іспанії температура може досягати в п’ятницю 42 градусів, зазначає газета.

В Італії попередження про небезпеку діє для 16 міст. У Римі, де температура досягла 34 градусів за Цельсієм, туристам, які відвідують пам’ятки, роздають воду, повідомляє агентство Associated Press.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply