Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 24, 2021

Передолімпійський парад у Північній Кореї

Автор:

|

Лютий 08, 2018

|

Рубрика:

Передолімпійський парад у Північній Кореї

Він відбувся у четвер, 8 лютого, у Пхеньяні. Традиційно, протягом 40 років паради у столиці Корейської Народно-Демократичної Республіки (КНДР) проводилися 25 квітня – у річницю дня, в який у 1932 році засновник держави Кім Ір Сен організував свій перший партизанський загін. 8 лютого в країні відзначають річницю заснування регулярної армії КНДР. Але досі урочистості обходилися без параду. А тепер його провели за день до відкриття Зимових Олімпійських ігор в південнокорейському місті Пхьончхані.

Про те, що парад відбувся, наразі повідомив лише уряд Південної Кореї. Офіційні північнокорейські ЗМІ не вели жодної трансляції, не запрошували й іноземних журналістів.

У відповідь на міжнародну критику рішення влаштувати демонстрацію військової потужності напередодні Олімпіади з КНДР пролунало, що це суто внутрішня справа країни і ніхто не має права виступати зі звинуваченнями.

У  США заявили, що проведення параду недоцільне, оскільки увага світу має бути зосереджена на Іграх. На думку Роберта Келлі з Пусанського університету, рішення Пхеньяна перенести дату проведення параду є політично мотивованим.

Олімпійські ігри триватимуть з 9 по 25 лютого.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply