Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 23, 2022

Пентагон хоче відправити 120 тисяч військових для протидії Ірану

Автор:

|

Травень 14, 2019

|

Рубрика:

Пентагон хоче відправити 120 тисяч військових для протидії Ірану

На нараді помічників президента США виконуючий обов’язки міністра оборони Патрік Шанахан представив оновлений план, який передбачає відправку до 120 тисяч військових на Близький Схід для стримування Ірану. Про це пише The New York Times з посиланням на джерела в Білому домі. За словами Шанахана, таку стратегію адміністрація може застосувати в разі нападу Тегерана на американських військових або прискорення Іраном роботи над ядерною зброєю. Однак план не передбачає сухопутного вторгнення в Іран, що вимагало б більшої кількості військ, зазначає видання. Одним з прихильників такої стратегії був радник глави США Дональда Трампа Джон Болтон, повідомили джерела газети. Однак видання ставить під сумнів, що Трамп може підписати документ, оскільки він неодноразово виступав за виведення американських військових з Сирії та Афганістану. Співрозмовники газети стверджують, що стратегія демонструє силу загрози іранського нападу, однак деякі представники влади вважають це тактикою залякування Тегерана. Така чисельність військових порівнянна з кількістю американських солдатів, які брали участь у вторгненні в Ірак у 2003 році, підкреслює видання. Здійснення плану загрожує втягуванням США в затяжний конфлікт на Близькому Сході, оскільки це може дати Ірану більше підстав для нових ударів, пише The New York Times.

У травні Іран відмовився від виконання частини зобов’язань за угодою про ядерну програму. Тегеран обґрунтував це тим, що країни-учасниці угоди не створили механізмів для компенсації збитків від санкцій США, і у формі ультиматуму дав 60 днів на виконання цих зобов’язань. Влада США відповіла на це рішення новими санкціями, які торкнулися виробництва металів в Ірані.

7 травня розвідка США отримала інформацію, що Іран готує напади на американських військових на Близькому Сході.

На прохання прокоментувати повідомлення The New York Times Трамп у відповів: “Чи зробив би я так? Абсолютно!…Але ми не планували цього”.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply