Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 30, 2023

Томос Православній Церкві України вручено!

Автор:

|

Січень 06, 2019

|

Рубрика:

Томос Православній Церкві України вручено!

Урочиста церемонія відбулася у неділю, 6 січня, у патріаршому храмі Святого Георгія у Стамбулі під час Літургії. Вселенський Патріарх Варфоломій передав Митрополиту Київському і всієї України Епіфанію документ про автокефалію Православної Церкви України. На Богослужінні, яке спільно проводили Патріарх Варфоломій та Митрополит Епіфаній. були присутні члени української делегації на чолі з Президентом Петром Порошенком.

«Як після темряви нічної знову сходить сонце, так і нині давня несправедливість завдяки мудрості вашої Всесвятості та Священного Синоду Матері-Церкви усунута, а справедливість відновлена», – наголосив після вручення Митрополит Епіфаній. Він також звернувся до Матері-Церкви і всіх помісних церков з проханням молитися за мир в Україні.

Рішення надати Томос про автокефалію Православній Церкві України було ухвалене Синодом Вселенського патріархату 11 жовтня. У соборі Святої Софії у Києві 15 грудня відбувся Об’єднавчий Собор православних церков України, на якому створили єдину помісну Православну Церкву України, ухвалили її статут і обрали предстоятеля – Митрополита Київського і всієї України Епіфанія.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply