Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

Патріарх Філарет про правдиву історію РПЦ

Автор:

|

Серпень 02, 2018

|

Рубрика:

Патріарх Філарет про правдиву історію РПЦ

Інтернет-портали у четвер, 2 серпня, наводять витяги з інтерв’ю, яке дав напередодні телеканалу «Прямий» Святіший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет з приводу очікуваного Томосу Вселенської патріархії про надання автокефалії Українській православній церкві.

Зокрема, «Радіо Свобода» звертає увагу на твердження про те, що Російська православна церква (РПЦ) не вправі вести відлік своєї історії від часу, коли була охрещена Київська Русь. З цього приводу Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату заявив: «Історія російської церкви буде починатися не з хрещення Русі, а буде починатися з 1448 року. З того часу, коли вона відокремилась від Київської митрополії. І сама Москва визнала це в 1948 році, коли святкувала 500-ліття автокефалії російської церкви… А ми святкуємо в цьому році 1030-ліття… Значить, історія російської церкви буде починатися з ХV століття».

Патріарх Філарет не оминув і болісної теми церковної власності. Він наголосив, що Києво-Печерська і Почаївська лаври є українськими святинями, до яких Московський патріархат ніякого відношення не має: «Держава передала свою власність в користування Українській церкві Московського патріархату. Але коли буде тут Українська церква визнана, то Лавра – і одна, і друга – будуть передані Українській церкві». Патріарх також уточнив: «А ті парафії, які побудували, і свої храми за свій кошт, то це є власність цих парафій, а не Росії. Тому Росія тут своєї власності церковної не має».

Світлина: Хресна хода «За єдину помісну церкву», організована Українською Православною Церквою Київського Патріархату з нагоди 1030-річчя хрещення.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply