Новини для українців всього свту

Monday, Mar. 1, 2021

ПАРЄ йде шляхом саморуйнування

Автор:

|

Червень 24, 2019

|

Рубрика:

ПАРЄ йде шляхом саморуйнування

24-28 червня у Страсбурзі проходить літня сесія ПАРЄ. Ключовим питанням сесії є відновлення діяльності РФ в організації. Раніше регламентний комітет Асамблеї затвердив проект резолюції, яким пропонується внести зміни до регламенту, що може ускладнити або взагалі заблокувати накладання санкцій на російську делегацію та забезпечити її можливе повернення до Асамблеї без виконання міжнародних зобов’язань.

У травні комітет міністрів Ради Європи на рівні глав МЗС на річній сесії у Гельсінкі підтримав позицію, що усі країни-члени повинні мати право брати участь у статутних органах організації, включаючи Парламентську асамблею, а також мають голосувати на виборах нового генерального секретаря Організації у червні. Рішення Комітету міністрів має затвердити літня сесія ПАРЄ.

Сьогодні у ПАРЄ склалася вкрай напружена ситуація під час оголошення президентом Моріс Ліліан Паск’є результатів голосування, яким Асамблея відмовилася святкувати 70-річчя Ради Європи.
«Щойно президент ПАРЄ Ліліан Марі Паск’е порушила регламент Асамблеї. Для зміни порядку денного потрібно 2/3 голосів присутніх у залі. Вона ж вважала, що таке рішення може прийняти звичайна більшість. У проросійських сил таке сильне бажання швидко затягнути російську делегацію в ПАРЄ, що вони пішли на пряме порушення», – наголосив народний депутат Борислав Береза. Він повідомив, що українська делегація зараз формує юридичну позицію щодо цієї ситуації.

«Одного президента ПАРЄ, Педро Аграмунта, ми вже знесли за порушення правил Асамблеї. Його наступниця пішла тим самим шляхом», – заявив Береза.

Народний депутат України Леонід Ємець так прокоментував ситуацію у Facebook: “Зараз відбувається засідання регламентного комітету ПАРЄ. Чітко видно як делегації поділились на тих хто за повернення Росії і тих хто проти. За Росію: Франція, Німеччина, Італія, Ісландія, Сан Маріно, Туреччина, Нідерланди, Швейцарія,Норвегія, Монако. Проти Росії: Україна, Британія, Польша, Грузія, Литва”, – написав Ємець. Він зауважив, що “це далеко не вся Асамблея, але просто неозброєним оком видно як змінилась ситуація після рішення Комітету міністрів Ради Європи”. За словами Ємця, ті з делегатів, які раніше акуратно виступали проти Росії в ПАРЄ, тепер вимушені підтримувати рішення власних урядів.

“Незважаючи на складність ситуації, ми маємо декілька варіантів протидії російському реваншу. Зараз ми подали близько 200 правок. Будемо боротись за кожну. Якщо пройде хоч одна з тих, які змінюють певні пункти регламенту, то зможемо знівелювати всю резолюцію”, – заявив Ємець. Політик додав, що Рада Європи сама “знищує власну сутність, ті принципи і цінності заради яких ця міжнародна інституція і була створена. Принципи які мали бути важливіші за гроші”.
Не залишився осторонь і французький філософ, інтелектуал Філіп де Лара. У своєму листі до делегатів парламенту Франції у ПАРЄ напередодні голосування резолюції, яка може забезпечити безумовне повернення Росії до Асамблеї та скасувати механізм накладання санкцій на агресора, він написав:

«Ця резолюція є справжнім Троянським конем, спрямована на відновлення права голосу Росії у ПАРЄ. Відтак, вона задовольняє вимоги російського шантажу. Доки ця країна продовжує жорстоку війну проти України, захопила Крим, загальновизнана винною в атаці на МН17, і російські офіцери притягуються до нідерландського правосуддя – ухвалення цієї резолюції буде голосуванням за безчесність і війну», – наголосив де Лара.

Він зазначив, що наслідки ухвалення згаданої резолюції будуть руйнівними, адже Росія це сприйме як ознаку слабкості та лише цинічно посилить агресію.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply