Новини для українців всього свту

Monday, May. 23, 2022

Парад трамваїв у столиці України

Автор:

|

Червень 17, 2017

|

Рубрика:

Парад трамваїв у столиці України

Він відбувся у суботу,17 червня, на Контрактовій площі з нагоди 125-річчя київського електричного трамвая. На параді були  представлені десятки моделей рейкового міського електротранспорту – від найбільш давніх і до сучасних вагонів. Відвідувачам випала нагода побачити і спеціальну техніку, яку пам’ятають, мабуть, лише пенсіонери. Наприклад, поливальний трамвай і призначений для посипання вулиць піском. Презентували також найновітніші вагони, виготовлені у Львові корпорацією «Електрон». За дизайном і зручністю вони, на думку багатьох експертів, випереджають час. В усі ці трамваї можна було зайти, посидіти, а також почитати опис кожної моделі.

Історія київського трамваю, що розпочалася у червня 1892 року, особлива. Він був першим як в усій сучасній Україні, так і в тодішньої Російської імперії. Його запустили майже на 20 років раніше, ніж у Санкт-Петербурзі та Москві.

У церемонії взяв участь мер Києва Віталій Кличко. Він повідомив, що міська влада купила 13 сучасних трамваїв із низькою підлогою – польські «PESA» та львівські «Електрон».

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply