Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 17, 2021

Пам’ять про спільну боротьбу з більшовизмом

Автор:

|

Лютий 14, 2019

|

Рубрика:

Пам’ять про спільну боротьбу з більшовизмом

Агенція «Укрінформ» у четвер, 14 лютого, повідомляє про урочисте відкриття у Варшаві меморіальної дошки на будинку, де у 1919-1920 роках була розташована військова місія Української Народної Республіки (УНР). Таблицю встановлено на стіні колишнього готелю «Польський».

У церемонії взяли участь міністр закордонних справ України Павло Клімкін, віце-прем’єр-міністр, міністр культури і національної спадщини Польщі Пьотр Глінський, мер Варшави Рафал Тшасковський, польська інтелігенція, представники української громади міста. У своєму виступі очільник українського зовнішньополітичного відомства подякував полякам за підтримку України у боротьбі з російською агресією, а також наголосив: «Ніщо так не зміцнює дружбу, як бойове братерство. Було дуже багато прикладів, коли ми це доводили. Така нагода була 100 років тому. Тоді поляки спільно з українцями захищали Варшаву і звільняли Київ».

Віце-прем’єр Пьотр Глінський зазначив, що 100 років тому українці і поляки організували польсько-український союз двох вільних народів, які прагнули до незалежності. А мер Варшави Рафал Тшасковський звернув увагу на те, що в 1920 році українці і поляки стояли пліч-о-пліч під час Варшавської битви, до 100-річчя якої символічно розпочато підготовку відкриттям меморіальної дошки на честь військової місії УНР.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply