Новини для українців всього свту

Tuesday, May. 11, 2021

Палац «Ластівчине гніздо» – у небезпеці!

Автор:

|

Вересень 18, 2017

|

Рубрика:

Палац «Ластівчине гніздо» – у небезпеці!

 

Про це 18 вересня повідомляє сайт «ВВС-Україна», посилаючись на доповідь ЮНЕСКО щодо ситуації в анексованому Криму. Це не вперше надходить інформація про шкоду, якої зазнають в умовах окупації визначні пам’ятки архітектури і природи. Цього разу під загрозою опинився всесвітньовідомий палац «Ластівчине гніздо». Скелю, на якій він збудований, почали бурити, здійснюючи незаконні розкопки.

У Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій України вже заявили, компетентні органи збирають докази для початку кримінального переслідування так званих «археологів».

Загалом ситуація у сфері культури в анексованому Криму продовжує викликати серйозну стурбованість, вважають у ЮНЕСКО. Особливо це стосується збереження об’єктів культурної спадщини України. У тому числі йдеться і про Ханський палац у Бахчисараї, включений до попереднього переліку Всесвітньої спадщини. Окрім того, масштабні археологічні роботи навесні розпочали у зв’язку з будівництвом під’їзних доріг до споруджуваного Керченського мосту. У підсумку знищено фрагменти стародавнього Тірітакського оборонного валу. Небезпідставне занепокоєння викликає стан Судацької фортеці, що є пам’яткою VI-XVI століть. Унікальний історичний об’єкт залишився без належної уваги, що обертається поступовим погіршенням основних архітектурних елементів.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply