Новини для українців всього свту

Sunday, May. 16, 2021

Озброєні люди захопили парламент Македонії

Автор:

|

Квітень 27, 2017

|

Рубрика:

Озброєні люди захопили парламент Македонії

У Скоп’є, столиці цієї балканської держави, 27 квітня сотні демонстрантів взяли штурмом парламент. Прихильники колишнього прем’єр-міністра країни Ніколи Груєвскі прорвалися у приміщення після того, як правляча коаліція обрала спікером парламенту албанця Талата Хафері. Демонстранти співали національний гімн і вимагали нових парламентських виборів.

При штурмі постраждало кілька депутатів, в тому числі лідер опозиційного Соціал-демократичного союзу Македонії (СДСМ) Зоран Заєв, а також члени албанської партії. Турецька агенція «Анадолу» пише про групу демонстрантів у масках і з пістолетами в руках. Вони взяли заручників, поміж яких опинилися деякі журналісти.

Політична криза в Македонії загострився в грудні 2016 року, коли на парламентських виборах перемогла націонал-консервативна партія екс-прем’єра Груєвскі. Однак консерватори не змогли сформувати правлячу коаліцію. У той же час лідеру СДСМ Зорану Заєву вдалося заручитися підтримкою трьох партій, що представляють інтереси албанської меншини, в обмін на згоду з їх вимогами розширити права етнічних албанців і надати албанській мові статус другої державної.

Світлини: «Анадолу» і Reuters.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply