Новини для українців всього свту

Thursday, May. 6, 2021

Освоєння космосу стане дешевшим

Автор:

|

Вересень 07, 2017

|

Рубрика:

Освоєння космосу стане дешевшим

У четвер, 7 вересня, з мису Канаверал у США компанія SpaceX запустила ракету-носій Falcon-9 з космольотом Boeing Х-37. Її вперше використають для виведення на орбіту експериментального супутника. За офіційними повідомленнями, експерти будуть тестувати електроніку та коливальні теплові труби в умовах тривалого космічного польоту.

Довкола Х-37 точиться багато чуток. Раніше деякі експерти говорили, що використання космольоту з такою метою є економічно недоцільним. Тому не виключено, що йдеться про відпрацювання технологій «бойового космольоту». Такий міні-шатл зможе стежити за іншими апаратами та, за необхідності, збивати їх. Втім, ці припущення так і не підтверджені.

Відомо лише, що як і «Спейс шатл», X-37 має вантажний відсік, де може розміститися різне обладнання. Маса корисного вантажу становить 900 кг. Злітна маса космічного апарату – 4989 кг. Сідає він подібно до звичайного літака.

А розроблена компанією SpaceX ракета Falcon 9 створювалася з розрахунком на повторне використання. Досі інженери SpaceX вже довели можливість вертикальної посадки і повторного космічного запуску першого ступеню ракети-носія. Концепція багаторазовості робить ракети Falcon 9 найбільш комерційно привабливим варіантом на ринку. Сьогодні перший ступінь ракети успішно приземлився.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply