Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

Остерігатися диявола, що може критись у деталях

Автор:

|

Серпень 31, 2018

|

Рубрика:

Остерігатися диявола, що може критись у деталях

У турецькому місті Стамбулі у п’ятницю, 31 серпня, Вселенський патріарх, архієпископом Константинополя – Нового Риму Варфоломій прийняв патріарха Московського Кирила. Відомо, що розмова торкалася надання Українській Православній церкві Томосу про автокефалію, однак конкретно про зміст розмови повідомлень не надходило. Що ж стосується коментарів, то вони між собою відчутно різняться.

Секретар Священного Синоду Української Православної Церкви Київського патріархату (УПЦ КП) архієпископ Євстратій (Зоря) розповів агенції «Українські новини», що рішення про надання Томосу про автокефалію УПЦ вже прийняте. І Вселенський патріарх Варфоломій повідомив про це Кирилу. Окрім того, наголошено, що представники Московського патріархату були «нервовими і напруженими», а їх делегація поїхала, не залишившись на запланований обід. Проте архієпископ Євстратій закликав стримано сприймати підсумки зустрічі патріархів, зауваживши, що «диявол криється в деталях».

Патріарх Московський Кирило фактично відмовився коментувати підсумки зустрічі, пояснивши, що не хотів би розкривати деталі розмови без узгодження з патріархом Варфоломієм. Але водночас заявив, що нічого секретного на зустрічі не було.

Як відомо, зараз в Україні діють кілька православних церков: Українська православна церква  Київського патріархату, Українська автокефальна православна церква і УПЦ у складі Московського патріархату. Цьогоріч у квітні Президент України Петро Порошенко звернувся до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням надати Українській Православній Церкві автокефалію. Московський патріархат виступає категорично проти.

Повідомляється також, що у Туреччині сьогодні несподівано випав рясний сніг.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply