Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 20, 2022

Опублікувано проект указу Зеленського про розпуск Ради

Автор:

|

Травень 18, 2019

|

Рубрика:

Опублікувано проект указу Зеленського про розпуск Ради

Новообраний президент України Володимир Зеленський в день інавгурації 20 травня підпише указ про розпуск Верховної Ради і проведення дострокових виборів 14 липня, стверджують джерела «Обозревателя» та «Страни.ua». Представники Зеленського офіційно не підтверджували інформацію.

В опублікованому ЗМІ проекті указу підставою для розпуску називається відсутність коаліційної більшості в парламенті  після виходу з коаліції «Батьківщини» і Самопомочі »в лютому 2016 року, оскільки партії які залишилися (« Блок Петра Порошенка »і« Народний фронт »), не складали більшості у Раді.

«Якщо протягом одного місяця у Верховній Раді України відсутня коаліція депутатських фракцій, яка б відповідала вимогам статті 83 Конституції України, то президент України має право достроково припинити повноваження Верховної Ради України», – йдеться в проекті указу.

Напередодні спікер Ради Андрій Парубій оголосив про припинення діяльності парламентської коаліції у зв’язку з виходом з її складу фракції «Народного фронту». Згідно з Конституцією, якщо депутати за 30 днів, до 17 червня, не сформують нову більшість, у президента буде право розпустити парламент. Оскільки в команді Зеленського вважають, що коаліція розпалася ще в 2016 році, це ніби дасть новому президенту можливість не чекати до кінця терміну. «Як можна вийти з того, чого немає?» – коментували рішення «Народного фронту» в штабі Зеленського. При цьому Конституція забороняє президенту розпускати Раду менш ніж за півроку до припинення її повноважень (до 27 листопада або 14 грудня – точна дата, як зазначає «Громадське», поки не визначена).

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply