Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

«Оливкова гілка» з німецькими «леопардами»?

Автор:

|

Січень 22, 2018

|

Рубрика:

«Оливкова гілка» з німецькими «леопардами»?

Ймовірно, що у наступі на контрольовані курдськими «Загонами народної самооборони» (YPG) північні райони Сирії, збройні сили Туреччини використовують німецькі танки Leopard 2 A4. Про це у понеділок, 22 січня, сказав агенції DPA експерт Бундесверу, який проаналізував актуальні знімки бойових дій.

Втім, чітких офіційних коментарів з цього наразі не було. Представник міністерства оборони заявив, що відомство не може точно визначити, коли саме зроблено згадані знімки. Прес-секретар німецького зовнішньополітичного відомства вважає, що оскільки ще нема повної картини оперативної обстановки, то неможливо оцінити дії Туреччини з точки зору міжнародного права. «Крім зображень у ЗМІ, які всім відомі, у нас немає ніякої інформації про використання танків Leopard 2», – твердить представник міністерства економіки, що відповідає за експорт озброєнь. Тому питання про те, чи застосовується німецька панцерна техніка в операції, що названа «Оливковою гілкою», залишається відритим то появи більш переконливих фотофактів.

За даними DPA, Німеччина, починаючи з 1980-х років, експортувала до Туреччини 751 танк типу Leopard, з яких між 2006 і 2011 роком – 354 модернізованих бойових машин Leopard 2. Деякі з цих танків брали участь в бойових діях проти терористичної організації «Ісламський держава» на території Сирії.

Архівна світлина DPA: танки Leopard на параді в Анкарі.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply