Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Олександра Олеся перепоховали в Україні

Автор:

|

Січень 29, 2017

|

Рубрика:

Олександра Олеся перепоховали в Україні

Відтепер відомий український письменник разом із дружиною Вірою спочиватиме на Лук’янівському кладовищі у Києві. Перепоховання відбулося сьогодні, 29 січня. Піснею «Ой у лузі червона калина», яку виконував духовий оркестр, зустрічали славетного українця учасники траурної процесії. У їх числі були одна з найближчих родичок перепохованого подружжя Ольга Кандиба, Президент України Петро Порошенко з дружиною, міністр культури Євген Нищук.

«У своїх творах поет не раз доносив, що саме внутрішні чвари та розбрат, невміння об’єднатися заради великої мети, не раз призводили в історії України до трагічних наслідків», – зазначив у своєму виступі Петро Порошенко.

Як відомо, більшу частину свого життя Олександр Олесь провів за кордоном, де й помер у Празі в 1944 році. Поховали його на Ольшанському кладовищі. За місце на цвинтарі, як обумовлено у чеських законах, потрібно платити 20 тисяч крон на 10 років, що й робив український емігрант Володимир Михайлишин. Нещодавно благодійник помер, а його син вирішив поховати батька на місці Олександра Олеся. Прах письменника та його дружини перемістили у депозитарій кладовища, а кошти на переміщення та перепоховання видав український уряд.

Світлини: Ганна Гопко Фейсбук, Радіо Свобода.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply