Новини для українців всього свту

Monday, May. 23, 2022

Олександр Лукашенко «відпрацьовує» орден?

Автор:

|

Лютий 07, 2017

|

Рубрика:

Олександр Лукашенко «відпрацьовує» орден?

Верховний суд Білорусі визнав законним рішення Мінського міського суду щодо екстрадиції мандрівника та блогера Олександра Лапшина до Баку. Таким чином вищий орган відхилив апеляцію, яку вчора подав популярний користувач «Живого Журналу» та соцмереж. В Азербайджані затриманому загрожує до 8 років позбавлення волі. Про це 7 лютого повідомляє «Радіо Свобода» з посиланням на «Інтерфакс Україна».

Як коментує представник Олександра Лапшина у мережі Facebook – захист подав клопотання про надання додаткового захисту, через що блогер досі залишається у Білорусі. Пролунав, зокрема, й такий аргумент – не потрібно створювати таких прецедентів, коли «туристів видаватимуть пачками за відвідини спірних територій».

Зазначимо, влада Азербайджану підозрює Олександра Лапшина у незаконному візиті до Нагірного Карабаху у 2011 та 2012 роках без спеціального дозволу. Через це, у свою чергу, блогера занесли до «чорного списку» осіб, які не можуть відвідувати Азербайджан. Однак у 2015 році мандрівник відвідав країну завдяки українському паспорту. Як виявилось згодом, у нього є паспорти трьох країн: України, Ізраїлю та Росії. А затримали блогера у Білорусі наприкінці минулого року за поданням Азербайджану в Інтерпол.

Станом на сьогодні Росія та Ізраїль з невідомих причин домагаються скасування екстрадиції мандрівника, вважаючи її незаконною. Однак президент Олександр Лукашенко наголосив, що ці держави не висловлювали пропозиції забрати пана Лапшина. У свою чергу, Азербайджан залучив Інтерпол і вони виконують його рішення. Додамо, нещодавно білоруський лідер отримав найвищу нагороду Азербайджану – орден Гейдара Алієва та пообіцяв його «відпрацювати».

Світлини: svaboda.org (RFE/RL), EPA.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply