Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 25, 2021

Олега Сенцова висунуто на Нобелівську премію миру

Автор:

|

Серпень 28, 2018

|

Рубрика:

Олега Сенцова висунуто на Нобелівську премію миру

На сайті Польської кіноакадемії у вівторок, 28 серпня, оприлюднена заява першого президента посткомуністичної Польщі Леха Валенси. Висуваючи ув’язненого у Росії українського режисера на цю престижну відзнаку, засновник знаменитої профспілки «Солідарність» написав: «Я глибоко переконаний, що… (Олег) Сенцов представляє всі ті ідеали, які надихали мене під час мирної боротьби за світове майбутнє».

Лех Валенса також наголосив, що Олег Сенцов підтримував Євромайдан в Україні «як частині демократичної Європи» і мирно протестував проти анексії свого рідного Криму. При цьому екс-президент Польщі нагадав, що правозахисна організація Amnesty International визнала винесений Олегові Синцову вирок несправедливим, а головний свідок звинувачення відмовився від своїх показань, заявивши, що вони дані під тортурами.

Український режисер голодує вже понад 100 днів, вимагаючи звільнення всіх українських політичних в’язнів в Росії і не просячи при цьому власної волі, зазначив Лех Валенса. Як лауреат Нобелівської премії миру він має право пропонувати кандидатуру на отримання цієї престижної нагороди.

Світлина Reuters: Лех Валенса.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply