Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 20, 2022

Окупаційний суд вперше згадав про ліберальність

Автор:

|

Червень 26, 2018

|

Рубрика:

Окупаційний суд вперше згадав про ліберальність

Кореспондент проекту «Крим.Реалії» у вівторок, 26 червня, повідомляє, що підконтрольний Москві суд в анексованому Криму змінив українському активісту Ігорю Мовенкові реальний термін покарання на умовний. Адвокат засудженого Оксана Железняк вважає, що її підзахисного вже завтра можуть випустити із слідчого ізолятора.

4 травня суд в окупованому Севастополі засудив Ігоря Мовенка до 2 років ув’язнення за надуманими звинуваченнями у закликах до екстремістської діяльності. Міністерство закордонних справ України опротестувало це рішення і заявило, що бореться за звільнення українського активіста.

У вересні 2016 року Ігор Мовенко зазнав нападу працівника Росгвардії, який побив активіста, бо побачив на його велосипеді емблему українського добровольчого підрозділу «Азов». Лікарі діагностували у потерпілого черепно-мозкову травму, перелом щелепи і основи черепа. За фактом побиття була проведена дослідча перевірка, однак справа порушена не була. У грудні того ж року Ігоря Мовенка затримали і відвезли в управління Федеральної служби безпеки (ФСБ) Росії. Після чого проти нього висунули звинувачення за кілька коментарів у групі «Крим – Україна», створеній у російській соціальній мережі «ВКонтакте».

Чи є це пом’якшення вироку лише епізодом, чи суди на окупованій території отримали вказівку виявляти ліберальність, наразі невідомо.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply