Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 14, 2022

Оголосили нову дату «безвізу» для України

Автор:

|

Січень 14, 2017

|

Рубрика:

Оголосили нову дату «безвізу» для України

0114___04--1

Цього разу прогноз стосується кількох наступних місяців. Про це заявив Голова Представництва Європейського союзу (ЄС) в Україні Хюг Мінгареллі в інтерв’ю для «Радіо Свобода», яке вийшло в ефір 14 січня. За словами дипломата, наразі треба почекати на офіційне схвалення механізму, який дозволятиме тимчасово зупиняти безвізовий режим для «третіх» країн. Його затвердять у лютому-березні. Після цього одразу розпочнеться тріалог між Європейською комісією, Європейською Радою, а також Європарламентом, рішення якого й скасує візи для українців.

Точну дату «безвізу» назвати важко, та скоріш за все це справа кількох місяців, вважає Хюг Мінгареллі. Тоді й ухвалять рішення, що дозволить короткотермінові поїздки у Європу (до 90 днів) без віз. «Український народ на це заслуговує, адже Україна виконала всі зобов’язання, всі умови, що їх висунув ЄС», – наголосив єврочиновник. Він також прояснив, чому Грузія швидше отримала скасування віз: «Процес для Грузії розпочався раніше. Тож таким чином, рішення щодо Грузії ухвалили дещо раніше. У цьому немає якогось політичного підґрунтя…»

Зазначимо, нещодавно міністр закордонних справ України Павло Клімкін обережно заявив, що на «безвіз» можна очікувати вже навесні 2017 року. І додав, що у Європі не бояться великого напливу мігрантів через скасування віз. Однак хочуть мати механізм впливу, який дозволить їх контролювати. Це й загальмовує процес для України.

About Author

news

  • disqus_A9hFCDIQtb

    Досить вже цього “трьопа” нам про безвіз, жлобство Європейське.