Новини для українців всього свту

Wednesday, May. 18, 2022

Оголошено лист генерала-самогубця

Автор:

|

Грудень 01, 2017

|

Рубрика:

Оголошено лист генерала-самогубця

Його 72-річний боснійський хорват Слободан Пральяк, який випив 29 листопада отруту на суді в Гаазі, написав задовго до свого резонансного вчинку. Про це українські інтернет-портали розповіли 1 грудня з посиланням на хорватське видання Vecernji List.

З повідомлення дізнаємося, що у будинку сім’ї Пральяків у Загребі протягом двох років зберігався конверт, який генерал сказав розкрити у разі його раптової смерті. Отож тепер дружина і діти вправі були це зробити.

У листі Слободан Пральяк розпорядився, щоб його тіло після смерті кремували у присутності найближчих людей, а прах розвіяли над загребським кладовищем Мірогой. Між тим на урядовому рівні вже мали намір обговорити з його рідними деталі похорону. Як бачимо, покійний не уявляв собі життя з тавром військового злочинця, і розрахував свою смерть заздалегідь. Він хотів, щоб представники уряду Хорватії не брали участі в організації похорону і не викликали цим осуду світової спільноти.

Слободан Пральяк також передбачав, що на його похорон можуть зібратися тисячі хорватів, в тому числі лідери держави, а його могила згодом могла б стати об’єктом паломництва. Тому розпланував усе так, аби уникнути подібного сценарію.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply