Новини для українців всього свту

Friday, Jul. 1, 2022

Офіційний Мінськ ратує за «Гельсінки-2»

Автор:

|

Жовтень 31, 2018

|

Рубрика:

Офіційний Мінськ ратує за «Гельсінки-2»

Дводенна зустріч Основний групи Мюнхенської конференції з безпеки (MSC) відкрилася в Мінську в середу, 31 жовтня. Така конференція проходить у Білорусі вперше. Голова MSC Вольфганг Ішингер заявив, що між Сходом і Заходом вперше з часів холодної війни втрачено взаємну довіру, а «тому MSC не вибрала б кращого місця для організації зустрічі в цьому році. У Мінська довга історія як місця для міжнародних зусиль з вирішення конфліктів і криз».

Виступаючи на офіційному відкритті конференції, президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив: «Великі держави втрачають статус гарантів стабільності. Вони не можуть прийти до єдиної думки з жодного з найсерйозніших питань». Він нагадав про минулорічну білоруську ініціативу «Гельсінкі-2». При цьому наголосив, що йдеться не про відмову від чинної системи безпеки. Але ця система дає збій, адже не вдалося запобігти кривавим конфліктам у Європі, наприклад в Югославії та в Україні. Отож потрібно вживати заходів, щоб відновити її ефективну роботу, ну або замінити, якщо відновити не вдасться.

Нагадаємо, що Заключний акт Наради з безпеки і співпраці у Європі був підписаний главами 35 держав у столиці Фінляндії Гельсинкі 30 липня – 1 серпня 1975 року.

Світлина агенції БЕЛТА.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply