Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 27, 2023

Про врегулювання Придністровського конфлікту

Автор:

|

Квітень 16, 2019

|

Рубрика:

Про врегулювання Придністровського конфлікту

Голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Словаччини Мирослав Лайчак переконаний у необхідності активізації діалогу між Кишиневом і Тирасполем з метою прискорення врегулювання Придністровського конфлікту. Про це поінформували в прес-службі місії ОБСЄ в Молдові, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Завдяки політичній волі обидві сторони – Кишинів і Тирасполь – торік втілили в життя п’ять угод, які приносять конкретну користь людям. До таких домовленостей належать угоди щодо нейтральних автомобільних номерних знаків, шкіл на території Придністровського регіону із викладанням на основі латинської графіки. Це дало новий імпульс процесу Придністровського врегулювання», – зазначив Лайчак. За його словами, для збереження цієї позитивної динаміки, Кишинів і Тирасполь повинні активізувати двосторонній діалог, працювати для завершення пакета «Берлін-плюс» і визначити нові напрями спільної роботи на благо громадян по обидва береги Дністра. Лайчак наголосив також, що ОБСЄ розраховує на якнайшвидше формування дієвого уряду в Кишиневі за підсумками парламентських виборів, який буде конструктивно залучений у процес врегулювання на всіх рівнях.

Раніше Спеціальний представник України з Придністровського врегулювання, посол Віктор Крижанівський вважає, що Російська Федерація зацікавлена в збереженні статусу-кво Придністровського конфлікту. Він також наголосив, що Україна робить все можливе, щоб врегулювати ситуацію, в тому числі, шляхом створення спільних з Молдовою пунктів контролю на Придністровській ділянці молдавсько-українського кордону.

У переговорах щодо врегулювання ситуації у форматі «5 + 2» беруть участь Молдова і Придністров’я як сторони конфлікту, а також Україна, ОБСЄ і Росія – посередники, ЄС і США – спостерігачі.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply