Новини для українців всього свту

Friday, May. 20, 2022

ОБСЄ намагається впихнути спостерігачів з РФ на вибори в Україні

Автор:

|

Березень 16, 2019

|

Рубрика:

ОБСЄ намагається впихнути спостерігачів з РФ на вибори в Україні

Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ включило до складу місії спостерігачів на президентських виборах в Україні 24 громадянина РФ. Про це пише ТАСС з посиланням на прес-секретаря бюро Томаса Раймера.

«БДІПЛ тільки що направило в Центральну виборчу комісію України список імен, запропонованих державами ОБСЄ для участі в якості короткострокових спостерігачів в місії БДІПЛ зі спостереження за президентськими виборами в Україні. У список включені імена 24 осіб, запропонованих Російською Федерацією в якості спостерігачів », – наводить його слова агентство.

Спостерігачі від Російської Федерації, які фігурують в запропонованому Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ списку,  не будуть зареєстровані на вибори президента України, заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін у відповідь. “Я вважаю, що це питання вирішене. Для цього є політична, юридична та моральна підстави. До того ж Верховна Рада прийняла відповідний закон, тому російських спостерігачів тут не буде”, – сказав міністр в п’ятницю.

7 лютого Верховна Рада прийняла закон, яким заборонила громадянам РФ і особам, запропонованим російською стороною, бути офіційними спостерігачами на президентських, парламентських і місцевих виборах в Україні. Відповідно до закону, офіційним спостерігачем від іноземних держав і міжнародних організацій не може бути громадянин (підданий) держави, яка визнана Верховною Радою державою-агресором або державою-окупантом. Крім того, спостерігачем не зможе бути особа, запропоноване державою-агресором або державою-окупантом. У свою чергу, в БДІПЛ ОБСЄ заявили, що направлять запит всім державам-членам, включаючи Росію, про надання короткотермінових спостерігачів для місії спостереження за виборами на Україні в 2019 році. 15 березня БДІПЛ ОБСЄ відіслав до Києва список кандидатів в наглядову місію на президентських виборах на Україні, куди увійшло 24 росіянина.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply