Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 6, 2022

Обійдемося без Московського патріархату

Автор:

|

Листопад 13, 2018

|

Рубрика:

Обійдемося без Московського патріархату

У Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі у вівторок, 13  листопада, відбувся Собор єпископів Української Православної Церкви Московського патріархату (УПЦ МП). Як сказано в офіційному повідомленні, йшлося на ньому «про виклики, що постали протягом останнього часу». Зрозуміло, що «викликами» названо усе, що пов’язане із близьким уже наданням автокефалії Українській Православній Церкві.

На початку оприлюдненої ухвали Собору сказано, що УПЦ МП «об’єднує як підконтрольні, так і непідконтрольні українській владі території, переживаючи разом зі своїм народом усі радощі й страждання», а також «принципово підтримує незалежність та територіальну цілісність України».

Однак далі з документу випливає, що УПЦ МП відмовляється від участі у створенні автокефальної Української Православної Церкви, а сам цей процес вважає «штучним, нав’язаним ззовні». Дії Константинопольського Патріархату названо «незаконними».

Така позиція УПЦ МП, як заявляють її опоненти, свідчить про те, що ця церква зробила вибір не на користь України, а на користь Росії.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply