Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 1, 2021

Новий Трудовий кодекс України введе сієсту і збільшить термін відпустки

Автор:

|

Березень 14, 2016

|

Рубрика:

Новий Трудовий кодекс України введе сієсту і збільшить термін відпустки
Павло Розенко

Павло Розенко

Міністр соцполітики Павло Розенко заявив, що новий Трудовий кодекс Рада прийме у квітні цього року. Про нововведення він розповів журналістам.

155-а стаття Трудового кодексу отримає поправку, яка дозволить працівникам робити перерву на спеку. Таким чином, вводиться традиційна для Південної Європи сієста, коли всі закриваються на перерву з 14 до 16-17 годин. Також планується збільшити відпустку до 28 днів.

Випробувальний термін для багатьох професій зменшиться до одного місяця замість існуючих трьох. Згідно новому Трудовому кодексу, роботодавці повинні будуть не просто відмовляти кандидату в прийомі на роботу, а обґрунтувати свою відмову у письмовому вигляді. Цей документ буде мати юридичну силу.

Також представники Мінсоцполітики внесли поправку, яка забороняє звільняти матерів, у яких є діти дошкільного віку. Крім того, планується заборонити звільнення одиноких мам і тат.

Крім того, новий кодекс вводить поняття «робота на дому», яка повинна оплачуватися так само, як і в офісі. Після того, як зміни в законодавстві набудуть чинності, за невчасно виплачену зарплату роботодавці будуть сплачувати пеню, але її розміри поки невідомі. Новий кодекс дозволяє звільнити працівника за розголошення службової таємниці, порушення їм техніки безпеки  або ухилення від медогляду.

About Author

news-online

Comments are closed.

Leave A Reply