Новини для українців всього свту

Friday, May. 20, 2022

Новий факт про російський «Бук»-убивцю

Автор:

|

Червень 05, 2017

|

Рубрика:

Новий факт про російський «Бук»-убивцю

Оприлюднено світлину, що заповнила відсутню ланку в розслідуванні збитого 17 липня 2014 року неподалік Тереза на Донеччині пасажирського літака Boeing-777, що виконував рейс MH17 з Амстердама в Куала-Лумпур. Усі 298 осіб, що перебували тоді на борту, загинули.

Незалежна експертно-журналістська група Bellingcat знайшла нову світлину зенітно-ракетного комплексу «Бук», з якого, найімовірніше, й був збитий малазійський повітряний лайнер. Про це у понеділок, 5 червня, повідомляється на сайті групи. Йдеться про фото «Бука» з номером 332, взяте з архіву російського механіка, який служив в 53-й зенітно-ракетній бригаді під Курськом. «Білі цифри, маркування центру мас і негабаритного вантажу на цій фотографії знаходяться у тих самих місцях, що і на фотографіях та відео з «Буком» 332, знятих у Росії в червні 2014 року і в Україні у липні 2014 року,» – заявляє Bellingcat .

Свого часу група з’ясувала, що на сході України у липні 2014 року перебував «Бук» з номером 332, який привезли з Курська. У дослідників були ранні знімки машини, але на них не було видно індексу негабаритності. Новий знімок група називає відсутньою ланкою в розслідуванні про походження машини.

Оскільки дві третини жертв літака Boeing-777 були підданими Нідерландів, розслідування авіакатастрофи проводиться в цій країні. Ним встановлено, що літак був збитий з російського комплексу «Бук». У своїх висновках група Bellingcat теж зазначає, що «Бук»-убивця привезли тоді з Росії на територію на Донбасу, підконтрольну сепаратистам. Кремль без будь яких доказів заявляє, що відповідальність за авіакатастрофу лежить на українській владі.

На світлині Bellingcat обличчя механіка із якихось мотивів заретушоване.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply