Новини для українців всього свту

Monday, May. 16, 2022

Нові докази російського сліду у Солсбері

Автор:

|

Квітень 13, 2018

|

Рубрика:

Нові докази російського сліду у Солсбері

У п’ятницю, 13 квітня, оприлюднений лист британського радника з національної безпеки Марка Седвілла генеральному секретарю НАТО Єнсу Столтенберґу. Поміж іншого, у тексті стверджується, що спецслужби Росії протягом п’яти років стежили у Великій Британії за колишнім полковником Головного розвідувального управляння (ГРУ) Сергієм Скрипалем. Надано також інші додаткові докази причетності Росії до отруєння Сергія і Юлії Скрипалів у Солсбері.

«Тільки у Росії є технічні можливості, досвід і мотив», – сказано у листі. Автор також вказує, що російські спецслужби і раніше демонстрували інтерес до сім’ї Скрипалів. Наприклад, ще у 2013 році кіберспеціалісти ГРУ намагалися зламати електронні адреси, зареєстровані на Юлію Скрипаль.

Як твердить Марк Седвілл, відкриті відомості і дані розвідки вказують на те, що ще в 1980-і роки Радянський Союз розробив новий клас нервово-паралітичних речовин «четвертого покоління». Речовини, розроблені у межах програми «Фоліант», назвали «Новичками».

Найімовірніше, «Новички» розроблялися для того, щоб їх не змогли виявити на Заході, і для того, щоб обійти міжнародний контроль над хімічною зброєю.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply