Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 27, 2023

Нові арешти активістів у Росії

Автор:

|

Січень 19, 2019

|

Рубрика:

Нові арешти активістів у Росії

У Москві і Санкт-Петербурзі у суботу, 19 січня, відбулися акції, приурочені до десятої річниці вбивства адвоката Станіслава Маркелова і журналістки Анастасії Бабурової. В обох містах не обійшлося без затримань учасників поминальних заходів.

У Москві хода була узгоджена з владою. Небайдужі люди поклали квіти біля будинку на Пречистенці, де десять років тому сталося вбивство. Лунали гасла проти націоналізму, ксенофобії, а також проти переслідування опозиційних активістів і антифашистів, заарештованих в Петербурзі і Пензі за звинуваченням у тероризмі в рамках справи «Мережі». На Гоголівському бульварі російської столиці поліція затримала чотирьох осіб.

У Санкт-Петербурзі місцева влада відмовилася дати згоду на акцію. Але люди таки зібралися на Троїцькій площі біля Соловецького каменя. Поліція затримала кілька осіб, у їх числі були шестеро активістів, які стояли в одиночних пікетах проти тортур і репресій.

Журналістка «Нової газети» Анастасія Бабурова і адвокат Станіслав Маркелов були застрелені в Москві 19 січня 2009 року. У 2011 році Московський міський суд засудив до довічного тюремного терміну націоналіста Микиту Тихонова, який був визнаний винним у вбивстві.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply