Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

Нове свідчення російської присутності на Донбасі

Автор:

|

Січень 29, 2018

|

Рубрика:

Нове свідчення російської присутності на Донбасі

Про нього у понеділок, 29 січня, розповідає у спеціальному журналістському розслідуванні британська агенція Reuters. Причому йдеться не про присутність на рівні рядових бійців чи молодших офіцерів. Можна вважати переконливо доведеним, що окупаційними військами на Донбасі командував російський генерал Валерій Асапов.

Він з’явився у зоні бойових дій восени 2015 року. Як і його попередники, використовував позивний Туман. Документи підписував як генерал Примаков. Але це прізвище було не справжнім. Псевдонім вигадали для того, щоб приховати ключову роль Росії у конфлікті, який Москва і проросійські сепаратисти представляють як стихійне повстання місцевих мешканців.

Таємниця почала розвіюватися, коли Валерій Асапов восени 2017 року загинув у Сирії. Перед тим він був відкликаний з Донбасу, Володимир Путін присвоїв йому звання генерал-лейтенанта і відправив в іншу країну з російською військовою присутністю. Як з’ясувалося згодом, це був квиток в один кінець дороги…

П’ятеро осіб з числа проросійських бойовиків незалежно один від одного повідомили агенції Reuters, що генерал Валерій Асапов був командиром збройних сил у самопроголошеній «ДНР». Двоє з них уточнили, що він командував ключовим підрозділом –  Першим армійським корпусом. Молодший брат Валерія Асапова В’ячеслав теж підтвердив, що покійний був в Україні. А ще через кілька днів після похорону на його могилі з’явилися два маленьких прапорці проросійських утворень.

Світлина Reuters.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply