Новини для українців всього свту

Monday, May. 16, 2022

Нова резолюція ООН щодо Криму

Автор:

|

Грудень 19, 2017

|

Рубрика:

Нова резолюція ООН щодо Криму

У вівторок, 19 грудня. Українська місія в Організації Об’єднаних Націй (ООН) повідомила у мережі Twitter, що Генеральна асамблея ООН схвалила оновлену резолюцію про стан дотримання прав людини в окупованому Росією Криму.

Резолюція «Положення у сфері прав людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь» була ініційована українською делегацією. У тексті міститься заклик до Російської Федерації припинити порушення прав людини в Криму і скасувати низку російських законів на півострові. До резолюції включені не тільки згадки про міжнародні норми, що стосуються захисту прав людини, а й розширені посилання на міжнародне гуманітарне право. Воно регулює захист жертв війни, а також обмежує методи і засоби ведення війни та визначає відповідальність за порушення цих норм.

Основна сутність змін полягає у тому, що тепер ситуація у Криму визнана окупацією, що триває, а також міжнародним збройним конфліктом, чого не було у попередньому документі. Резолюція також врахувала початок процесу «Україна проти Росії» в Міжнародному суді ООН. Документ вимагає від Росії «повністю і негайно» виконати постанову Суду від 19 квітня цього року про тимчасові заходи у цій справі. Окрім того, засуджено автоматичне присвоєння кримчанам російського громадянства, й негативні наслідки для тих, хто відмовився від паспортів держави-окупанта.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply