Новини для українців всього свту

Monday, May. 17, 2021

Нова перепона на шляху «Північного потоку-2»

Автор:

|

Лютий 07, 2019

|

Рубрика:

Нова перепона на шляху «Північного потоку-2»

Міністерство закордонних справ Франції у четвер, 7 лютого, розіслало електронною поштою заяву про наміри, які можуть ускладнити реалізацію цього проекту. Як сказано у тексті, Париж підтримає поширення дії газової директиви Євросоюзу на трубопроводи, які ведуть з третіх країн. І змінена директива буде стосуватися і «Північного потоку-2».

Раніше німецька газета «Süddeutsche Zeitung» повідомляла, що Франція має намір виступити проти ФРН у питанні про долю цього суперечливого проекту. Газета посилалася на неназвані джерела у французькому уряді. Зокрема, один із співрозмовників сказав журналістам: «Ми не хочемо посилювати залежність від Росії і одночасно з цим завдати шкоди таким країнам ЄС, як Польща і Словаччина».

На 8 лютого намічено голосування держав Євросоюзу про зміну правил забезпечення конкуренції та прав споживачів на газовому ринку Європи. Згідно з корективами, до газопроводів з третіх країн повинні застосовуватися правила внутрішнього ринку. І перш за все – заборона постачати газ і одночасно бути оператором газопроводу. Якщо зміни ухвалять, це серйозно ускладнить реалізацію «Північного потоку – 2», в якому ролі постачальника і оператора відводяться російському концерну «Газпром».

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply