Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 3, 2022

Німецькі ініціативи щодо контролю над озброєннями

Автор:

|

Листопад 04, 2018

|

Рубрика:

Німецькі ініціативи щодо контролю над озброєннями

Про них у неділю, 4 листопада, розповідають провідні інформаційні портали світу, посилаючись на оприлюднене журналом «Spiegel» інтерв’ю, яке дав міністр закордонних справ ФРН Гайко Маас. Він фактично, презентував план роззброєння у Європі на тлі заяв США про вихід з Договору про ракети середньої і малої дальності (РСМД).

У викладених пропозиціях є чотири пункти: необхідність обміну даними про озброєння між Вашингтоном і Москвою; повний контроль над крилатими і балістичними ракетами; підвищення прозорості ракетної програми Китаю; міжнародна дискусія щодо так званої зброї майбутнього – «роботів-вбивць», гіперзвукових ракет і військових безпілотних апаратів.

За словами Гайко Мааса, по закінченні холодної війни світ перестав ділитися на два «передбачуваних військово-політичні блоки з рівними силами». Головну відповідальність за відсутність довіри між сторонами очільник німецького зовнішньополітичного відомства поклав на Росію і закликав її довести відсутність порушення Договору про РСМД. Він був укладений у 1987 році між США та СРСР і забороняє створення і використання ракет наземного базування з дальністю від 500 кілометрів до 5,5 тисяч кілометрів. У жовтні президент Дональд Трамп оголосив про намір вийти з цього Договору, звинувативши Москву в його порушенні. Російська влада, як завжди, заперечує звинувачення.

Світлина Reuters: Гайко Маас.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply