Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 20, 2021

Німеччина відзначає ювілей Веймарської республіки

Автор:

|

Лютий 06, 2019

|

Рубрика:

Німеччина відзначає ювілей Веймарської республіки

У Національному театрі Веймара у середу, 6 лютого, відбулася урочиста церемонія з нагоди сторіччя скликання Веймарських установчих зборів. Цього дня 1919-го року тут відбулося перше засідання Установчих зборів Німеччини. Їх учасники створили республіканську систему державного управління і прийняли демократичну конституцію, де вперше в історії країни були закріплені основні права і свободи громадян. Відтак Установчі збори і республіка, що проіснувала до 1933 року, отримали назву «Веймарських».

Президент ФРГ Франк-Вальтер Штайнмайєр у своєму виступі наголосив: «Веймарські ідеали свободи і демократії, правової і соціальної держави не зазнали поразки в історії, а, на щастя, навпаки, міцно і незмінно закріпилися у фундаменті нашого Основного закону і нашої республіки». Водночас він застеріг, що не можна розслаблятися, коли є ті, хто «вважає дебати у парламентах порожньою балаканиною, робить вербальні і навіть насильницькі напади на політичних активістів і втрачає віру в цінність демократії».

Звертаючись до присутніх, Канцлер Анґела Меркель нагадала, що Основний закон ФРН, якому в цьому році виповнюється 70 років, ґрунтувався саме на Веймарській конституції, яка ввела такі важливі цивільні права, як жіноче виборче право. Зараз необхідно мотивувати молодь на участь в демократичних процесах, заявила очільниця німецького уряду, адже «кожне покоління має знову боротися за демократію».

Світлина DPA: виступає Франк-Вальтер Штайнмайєр.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply