Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 31, 2023

Німеччина: коли міністр порушує конституцію

Автор:

|

Лютий 27, 2018

|

Рубрика:

Німеччина: коли міністр порушує конституцію

У вівторок, 27 лютого, Федеральний конституційний суд Німеччини прийшов до висновку, що міністр освіти і наукових досліджень ФРН Йоханна Ванка порушила Основний закон країни, закликавши до бойкоту демонстрації партії «Альтернатива для Німеччини» (АдН). В ухвалі також сказано, що члени уряду повинні дотримуватися нейтралітету і утримуватися від оцінок політичних партій.

Восени 2015 року, в розпал міграційного кризи, члени правопопулістської «Альтернативи для Німеччини» організували у Берліні демонстрацію під гаслом «Червона картка для Меркель – наданню притулку необхідні кордони». У відповідь міністерство освіти ФРН оприлюднило на своїй інтернет-сторінці офіційну заяву, у якій очільниця відомства закликала вручити «червону картку» самій АдН.

У  тексті, поміж іншого, сказано, що представники цієї партії сприяють радикалізації суспільства. І тим самим вони надають недозволену підтримку правим екстремістам, що відкрито здійснюють політику розпалювання міжнаціональної ворожнечі. Конституційний суд вважає, що подібна негативна оцінка може спричинити «страхітливий вплив», а відтак неприпустимим чином порушити право партії на рівність можливостей відповідно до Основного закону.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply