Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 30, 2023

Німеччина і Франція поглиблюють співпрацю

Автор:

|

Січень 22, 2019

|

Рубрика:

Німеччина і Франція поглиблюють співпрацю

Відповідний документ у вівторок, 22 січня, у німецькому місті Ахені скріпили своїми підписами Канцлер ФРН Анґела Меркель і Президент Франції Емманюель Макрон. Це сталося через 56 років після підписання Єлисейського договору – першого договору про дружбу між Німеччиною і Францією.

Сторони погодили поглиблення співпраці майже в 15 сферах, при цьому до реалізації узгодженої програми планується приступити негайно. У документі наголошується, що для Франції і Німеччини настав час «вивести двосторонні відносини на новий рівень і підготуватися до викликів, які стоять перед двома державами і Європою в XXI столітті».

У разі збройної агресії ФРН і Франція зобов’язуються надавати одна одній будь-яку можливу допомогу і підтримку, включаючи військову. Для координації дій у сфері безпеки створюється Німецько-французька рада оборони і безпеки, яка буде регулярно проводити зустрічі на вищому рівні.

В рамках Ахенского договору Франція і ФРН зобов’язуються також розширювати співпрацю в сфері європейської та внутрішньої політики, в тому числі для боротьби з тероризмом і організованою злочинністю. Пріоритетом спільної дипломатії оголошена боротьба за прийом Німеччини в Раду Безпеки ООН як повноправного члена. Заплановано також поглиблення співпраці в сферах економіки, освіти, охорони природи, соціального забезпечення та низці інших.

Світлина Reuters: Анґела Меркель і Емманюель Макрон підписують договір.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply