Новини для українців всього свту

Friday, May. 20, 2022

Нідерланди: ратифікація без додаткових умов

Автор:

|

Лютий 24, 2017

|

Рубрика:

Нідерланди: ратифікація без додаткових умов

«Залишився один крок» – саме так можна коротко охарактеризувати вміщені 24 лютого у засобах масової інформації України відгуки про вчорашнє засідання нижньої палати парламенту Королівства Нідерландів. Як відомо, саме у цій державі європейські прагнення українців наштовхнулися на неочікуваний бар’єр. Адже тут навіть організували референдум з приводу підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом. І більшість його учасників висловилася проти. Однак такі підсумки волевиявлення, на щастя, не були обов’язковим до виконання.

І ось у четвер ввечері за ратифікацію Угоди проголосувало 89 зі 150 депутатів палати. Сталося це фактично в останній день роботи нинішнього її складу. З п’ятниці, 24 лютого, вона припиняє роботу у зв’язку з виборами. Того ж вечора, вже після прийняття позитивного рішення про ратифікацію, довелося ще трішки похвилюватися. Від Соціалістичної партії був запропонований додатковий документ, така собі «заява обов’язкового характеру», яку мала б підписати Україна. Однак цього разу необхідної кількості голосів зібрати не вдалося.

Отож, тепер справді залишився один крок. Остаточне слово повинен сказати Сенат. Його склад на весняних виборах змінюватися не буде, а у нинішньому є більшість голосів, необхідна для завершення процесу ратифікації Угоди. Далі залишаться формальні процедури – ратифікаційні грамоти підписує король, а після цього вони надсилаються у Брюссель.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply