Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 23, 2021

Ніч, в яку було вирішено анексувати Крим

Автор:

|

Лютий 14, 2018

|

Рубрика:

Ніч, в яку було вирішено анексувати Крим

У середу, 14 лютого, в Оболонському суді Києва у справі про державну зраду Віктора Януковича давав свідчення колишній депутат російської Державної думи Ілля Пономарьов. Він відомий тим, що єдиний з усіх присутніх депутатів навесні 2014 року під час голосування не підтримав приєднання Криму до Росії. Зараз живе в Києві.

Ілля Пономарьов розповів у суді, що Росія ввела свої війська на півострів ще до сумнозвісного листа президента-втікача Віктора Януковича. Зокрема, екс-депутат Держдуми сказав: «22 лютого Путін мало не потрапив у авіакатастрофу в Сочі на вертольоті і сприйняв це як спробу замаху на нього іноземних спецслужб. В цей же день відбулося втеча Януковича, і у Путіна був такий настрій, що навколо змова. В ніч з 22 на 23 лютого зібрали термінову нараду. Більшість її учасників виступила проти анексії Криму, оскільки це суперечить Конституції Росії, проте Путін наполіг на анексії». Згодом прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков спростував слова про інцидент з вертольотом Володимира Путіна.

Як свідчить Ілля Пономарьов, процедура анексії Криму була запущена 23 лютого. Наприкінці цього місяця, окрім військових Чорноморського флоту, що перебували на півострові легально, там почали незаконно з’явилися перші збройні підрозділи російської армії.

Нагадаємо, що чи не головним доказом обвинувачення Віктора Януковича у державній зраді є фотокопія його листа-звернення від 1 березня 2014 до російської Ради Федерації та президента Володимира Путіна з проханням ввести війська на територію України.

Світлина: Ілля Пономарьов.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply