Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 19, 2022

Нез’ясовані контакти Контактної групи

Автор:

|

Січень 26, 2017

|

Рубрика:

Нез’ясовані контакти Контактної групи

Про них пише 26 січня сайт «Радіо Свобода». Цей засіб масової інформації разом з телеканалом «UA:Перший» здійснює спільний проект «Схеми». Його журналістів зацікавив той факт, що українська делегація у складі Тристоронньої контактної групи не раз відправлялася до Мінська на засідання чартерними рейсами. У числі тих, хто користувався зареєстрованим в Австрії приватним літаком Bombardier Global Express 6000 (бортовий номерOE-IDO), називають Леоніда Кучму, Ірину Геращенко, Євгена Марчука, Юрія Тандіта і спецпредставника ОБСЄ Мартіна Сайдіка. Відомо, що цей літак постійно використовує український мільярдер Віктор Пінчук. «Схеми» надіслали йому з цього приводу запит, але відповіді не одержали.  Зафіксовано також ще кілька літаків. В одному з них прилетів з білоруської столиці Віктор Медведчук. Вартість польоту впродовж дня в обидва кінці чартерним рейсом становить приблизно $ 8 тисяч.

А що ж кажуть інші VIP-пасажири? Радник голови Служби безпеки України Юрій Тандіт твердить, що не знає чиїми літаками летить. Прес-служба Леоніда Кучми відіслала журналістів до адміністрації чинного президента. А там повідомили, що вони «не є розпорядником запитуваної інформації». Дуже витончений прийом, щоб уникнути прямої відповіді.

Перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко відгукнулася на запитання журналістів у мережі Facebook. Судіть самі, наскільки чітка її відповідь: «Держава чартери не фінансує. Це я відповідально Вам заявляю. Як ними користуються ті, хто їх використовують, – це не за рахунок держави». У тім то й річ! Якщо державна делегація користується транспортом за державні гроші – це нормально. Але якщо хтось надає приватні літаки державним людям, то що він за це рано чи пізно захоче?

Торік у Мінську відбулося близько трьох десятків офіційних засідань Тристоронньої контактної групи. Це, як мінімум, 60 перельотів туди і назад.

На світлині зліва направо: Мартін Сайдік та Ірина Геращенко.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply