Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 6, 2022

Незаконне фінансування правих популістів

Автор:

|

Листопад 12, 2018

|

Рубрика:

Незаконне фінансування правих популістів

Низка Інтернет-видань у понеділок, 12  листопада, розповідає про журналістське розслідування німецьких суспільно-правових медіакомпаній WDR і NDR, а також видання «Süddeutsche Zeitung». З нього випливає висновок, що на виборчу кампанію співголови парламентської фракції правопопулістської партії «Альтернатива для Німеччини» (АДН) Аліс Вайдель здійснювалися перекази коштів у швейцарських франках на загальну суму близько $140 тисяч.

Гроші надходили з липня по вересень 2017 року від, як сказано, «однієї швейцарської фармакологічної компанії» на рахунок місцевої організації АДН в окрузі Боденського озера, де пані Вайдель балотувалася у бундестаг. Таке фінансування не може вважатися законним, оскільки надходить з-за меж Євросоюзу від осіб, які не є громадянами Німеччини. Крім цього, значні пожертвування повинні бути зареєстровані партіями в адміністрації бундестагу, а інформація про них підлягає негайному оприлюдненню. Відтак партії «Союз-90 / Зелені» та Соціал-демократична зажадали негайних роз’яснень.

У відповідь на запит журналістів-розслідувачів сама співголова фракції АДГ заявила, що у вересні 2017 вперше дізналася про «непрошені пожертвування», а пізніше висловилася за повернення грошей. Вони були повернуті, але аж у квітні 2018 року.

Світлина DPA: Аліс Вайдель.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply