Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Неспокійна акція протесту у Греції

Автор:

|

Січень 20, 2019

|

Рубрика:

Неспокійна акція протесту у Греції

Сили правопорядку застосували у неділю, 20 січня, кийки і сльозогінний газ проти кількох груп екстремістів, які намагалися проникнути на подвір’я парламенту в Афінах, а також кидали каміння, петарди та інші предмети в поліцейських. Під час зіткнень постраждали понад десять правоохоронців.

А загалом на вулицях грецької столиці цього дня, за даними поліції, перебувало понад сто тисяч демонстрантів. ЗМІ твердять про не менш ніж 150 000. В околицях Афін було помічено велику кількість автобусів, на яких організовано прибули прихильники націоналістичних і консервативних рухів.

Люди протестували проти угоди про назву сусідньої держави Македонії. Суперечка щодо цього ведеться з моменту проголошення у 1991 році незалежності цією колишньою республікою федеративної Югославії. Річ у тім, що у складі Греції є область Македонія. 17 червня 2018 року прем’єр-міністр Греції Алексіс Ціпрас і його македонський колега Зоран Заєв уклали угоду про перейменування Македонії в Республіку Північна Македонія. 11 січня її схвалив македонський парламент, голосування в Афінах має відбутися наприкінці січня. Однак чимало греків вважають, що назва «Македонія» має застосовуватися тільки до регіону Македонія в північній частині Греції, а будь-яке інше використання цього найменування називають посяганням на історичну спадщину.

Світлина DPA: акція протесту в Афінах 20 січня 2019 року.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply