Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 31, 2023

Неприйнятна поведінка німців у ПАРЄ щодо народних депутатів України

Автор:

|

Квітень 08, 2019

|

Рубрика:

Неприйнятна поведінка німців у ПАРЄ щодо народних депутатів України

Парламентська асамблея Ради Європи підтримала проведення за терміновою процедурою дебатів щодо доповіді, ухвалення якої має на меті спростити процедуру зняття санкцій з російської делегації в Асамблеї. Внесення цього питання до порядку денного весняної сесії ПАРЄ, яка проходить 8-12 квітня у Страсбурзі, підтримали двома третинами голосів делегати Асамблеї, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

Українська делегація в Асамблеї, а також значна кількість депутатів з інших країн, що представляють різні політичні групи, виступали проти розгляду доповіді на цій сесії за терміновою процедурою. Зокрема, голова делегації Верховної Ради України в ПАРЄ Володимир Ар’єв під час обговорення цього питання висловив здивування тим, що проект доповіді був підготовлений заздалегідь. Як наголосив народний депутат, це є безпрецедентним випадком в Асамблеї. Натомість, президент ПАРЄ Ліліан Морі Паск’є заявила, що така ситуація не є порушенням регламенту. Як відомо, прибічником скасування санкцій проти російської делегації у ПАРЄ є генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд. У своєму звіті про діяльність, оприлюдненому минулого тижня, генсек РЄ пропонує черговий сценарій з повернення Росії до ПАРЄ, яка вже декілька років не заявляє свою делегацію до Асамблеї та не сплачує внески до бюджету РЄ через санкції, запроваджені після початку військової агресії проти України та порушення Москвою статуту і принципів Ради Європи і міжнародного права загалом. Серед делегатів ПАРЄ діє потужне проросійське лобі, де особливу активність виявляють депутати від Німеччини.

Під час неформального  засідання ради член політичної групи Європейської народної партії,  керівник німецької делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи Андреас Нік допустив неприйнятну поведінку щодо народних депутатів України на. Про це розповів журналістам народний депутат Борислав Береза, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Страсбурзі.

«На жаль, все складається саме так, як бажають лобісти Росії. Але, тільки у плані сценарію… Те, що вчора відбувалося, неможливо назвати дебатами або обговоренням. Представники Німеччини висловилися брутальними лайками у бік української делегації. Ба більше – була ненормативна лексика. Таке вперше взагалі можна було почути у спілкуванні з делегатами ПАРЄ. Німці були роздратовані і ображені, що саме українці очолили рух протистояння з ними», – сказав Береза.

Він уточнив, що головним питанням на цій закритій зустрічі була позиція ЄНП щодо зміни регламенту ПАРЄ, щоб забезпечити можливість повернення російської делегації до Асамблеї.

«Коли їх вимусили визнати, що це проводиться для росіян, тоді ми порушили головне питання: що для вас важливіше – гроші або принципи?… Ми запитали: чому ви готові пробачити Росії 12 тис. життів, які українці віддали? Після цього розпочалася лайка німців», – заявив Береза. Зокрема, за його словами, керівник німецької делегації Андреас Нік, «повівся як людина, яка, мабуть, дуже довго спілкується з Росією і перейняла навички гопоти». «Брутальна лексика і поведінка німців образила всіх», – наголосив представник української делегації у ПАРЄ.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply