Новини для українців всього свту

Friday, Jul. 1, 2022

Недружній вчинок влади міста Холма

Автор:

|

Березень 28, 2018

|

Рубрика:

Недружній вчинок влади міста Холма

Інформаційна агенція ZIK розповідає про нього у середу, 28 березня. Раніше планувалося, що у цьому польському місті, у сквері навпроти православної церкви буде встановлено пам’ятник українському історику та державному діячеві Михайлові Грушевському. Однак міська рада Холма вирішила спорудити там монумент місцевому діячеві, публіцисту Казімєжу Черніцькому.

«Українське товариство» у мережі Facebook наголошує: «Спорудження у сквері навпроти православної церкви пам’ятника К. Черніцькому de facto закриє можливість назвати це місце іменем Михайла Грушевського і спорудити там пам’ятник українському історикові та державному діячеві».

Представники діаспори неодноразово пропонували назвати цей сквер іменем Михайла Грушевського і встановити там пам’ятник на його честь. Адже він народився у 1866 році саме у Холмі. Тепер майже не залишилося шансів, що ці наміри збудуться. Напередодні 150-річного ювілею з дня народження Михайла Грушевського Товариство вчергове зверталося до міської влади з цим питанням. Але там учергове українську громадськість не почули.

Архівна світлина: Михайло Грушевський.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply