Новини для українців всього свту

Friday, Jul. 1, 2022

Не використовувати газ як політичну зброю!

Автор:

|

Березень 03, 2018

|

Рубрика:

Не використовувати газ як політичну зброю!

У суботу, 3 березня, представник Державного департаменту США Гізер Нойєрт написала у мережі Twitter: «Росія повинна довести, що є надійним постачальником газу». З тексту повідомлення можна зрозуміти, як офіційні кола Сполучених Штатів поставилися до чергового газового  конфлікту, ініційованого Кремлем.

Як відомо, після перерахунку за результатами двох арбітражних суперечок між «Нафтогазом України» і «Газпромом», останній повинен доплатити української компанії $2,56 млрд. Однак очільник російського концерну-монополіста Олексій Міллер заявив про «негайне» розірвання контрактів на постачання і транзит з «Нафтогазом», оскільки Стокгольмський арбітраж прийняв «асиметричне рішення», засноване на «подвійних стандартах». Україна, не бажаючи наражати на ризик свої транзитні зобов’язання, вдається о безпрецедентних заходів для економії газу. Всім навчальним закладам рекомендовано призупинити роботу з 2 по 7 березня. «Нафтогаз» також просить українців на один градус знизити температуру в їх будинках з метою економії. Українська влада закликає суспільство «протриматися кілька днів» до настання тепла.

А зовнішньополітичне відомство США закликає «Газпром» продовжувати постачання газу в Україну відповідно до вердикту Стокгольмського арбітражу. «Постачання і транзит газу не можуть бути політичною зброєю», – заявила представниця Держдепу Гізер Нойєрт.

Світлина: Гізер Нойєрт.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply